Krajské kolo MO kategória A, rok 2022

Krajské kolo Matematickej olympiády kategórie A v Žiline sa konalo 11.1.2022 online. Krajského kola sa zúčastnilo 22 žiakov z 11 škôl. Neoficiálne výsledky sú zverejnené v KK_MO71-Avysledkova listina Úspešných riešiteľov bolo 15, víťazom sa stal Matej Lukáčik z Gymnázia sv. Františka z Assisi, Žilina. Na druhom mieste sa umiestnila Eliška Romana Kaločová z Bilingválneho gynázia T. Ružičku, Žilina a na treťom mieste sa umiestnili Peter Banáš z BGMH Sučany a Andrej Holly z Gymnázia M.M.Hodžu, Liptovský Mikuláš.

Víťazom a úspešným riešiteľom gratulujeme k výbornému výsledku. Všetkým riešiteľom prajeme veľa ďaľších úspechov. Osobitné poďakovanie patrí pedagógičkám a pedagógom, ktorí riešiteľov pripravovali. Menovite spomenieme Moniku Hudecovú, Janu Holešovú, Michala Sadloňa, Annu Žiakovú a Silviu Ftorkovú.